Dlaczego potrzebujemy produktów przyjaznych dla środowiska?

Dbanie o środowisko naturalne jest sprawą każdego z nas. Mamy tylko jedną Ziemię i jeśli my nie będziemy o nią dbać, nikt tego nie zrobi. Nie pokładaj nadziei w rządowych przedstawicielach lub korporacjach, że naprawią środowisko lub zrobią coś z zanieczyszczeniami zatruwającymi nasze powietrze i wodę. 

Dobra wiadomość jest taka, że to zależy od Ciebie czy wydasz swoje pieniądze na produkty przyjazne środowisku, które mogą mieć ogromny, długoterminowy wpływ na naszą Ziemię. Możesz również edukować swoich bliskich, jak ważne, dbanie o środowisko i używanie produktów przyjaznych dla niego. Jak powiedział kiedyś pewien mądry człowiek: „Zmiana zaczyna się w każdym z nas”.

Aby spojrzeć na sprawę z odpowiedniej perspektywy, oto kilka trzeźwych faktów na temat zanieczyszczenia środowiska:

 • Dziewięć na dziesięć ptaków morskich połknęło plastik i nosi go w swoich żołądkach.
 • Plastikowa butelka potrzebuje 450-500 lat, aby się rozłożyć, podczas gdy prawie niezniszczalne pojemniki PET nigdy się nie rozłożą.
 • Plastikowa torba potrzebuje 100 lat, aby ulec biodegradacji, a mniej niż 1% plastikowych toreb, które zabieramy do domu ze sklepów, jest poddawane recyklingowi; reszta zalega na wysypiskach śmieci lub trafia do oceanów.
 • Po (ostatecznym) rozkładzie plastik przekształca się w szkodliwy mikroplastik.
 • Świat poddaje recyklingowi zaledwie 9% produkowanych przez siebie tworzyw sztucznych.
 • Szklane butelki nigdy nie ulegają biodegradacji, choć mogą… za miliony lat.
 • Biodegradacja jednorazowej pieluchy trwa 500 lat.

Dlaczego potrzebujemy produktów przyjaznych dla środowiska?

Produkt przyjazny dla środowiska to produkt, który jest mniej szkodliwy dla środowiska niż jego zwykłe odpowiedniki. Gdyby więcej ludzi zaczęło kupować produkty przyjazne dla środowiska, zanieczyszczenie nie byłoby tak powszechne, a nasze rodziny byłyby zdrowsze. Ponadto, produkty przyjazne dla środowiska są nie tylko wspaniałe dla środowiska, ale również korzystne dla ludzkiego zdrowia. Oto lista, jak rozpoznać produkt przyjazny dla środowiska. Prawdziwe produkty przyjazne dla środowiska spełniają jak najwięcej z poniższych kryteriów:

 • Pomagają zmniejszyć ilość odpadów plastikowych; dobrym początkiem jest unikanie jednorazowych opakowań i szukanie przyjaznych dla środowiska alternatyw.
 • Można je poddać recyklingowi/ponownemu użyciu (np. kartonowe opakowania, materiały z recyklingu, itp.)
 • Nadają się do kompostowania (np. produkty nie ropopochodne, takie jak papier, tektura, włókna naturalne)
 • Nie są zasobochłonne – przy ich produkcji zużycie wody, energii i zasobów zostało ograniczone do minimum (np. ślad węglowy bawełny organicznej jest o 46% niższy niż bawełny konwencjonalnej, a do jej produkcji potrzeba o 62% mniej energii)
 • Do ich produkcji nie użyto szkodliwych pestycydów, herbicydów, nawozów sztucznych.
 • Są one wykonane w sposób trwały: Trwały produkt oznacza, że będzie on używany wiele razy (i być może przez wielu użytkowników), zanim wyzionie ducha i wyląduje na wysypisku śmieci. 

W ubiegłym roku 84% przestarzałych ubrań zostało wyrzuconych na wysypisko lub spalonych. Problem polega na tym, że ilość odpadów wytwarzanych przez niechciane części garderoby jest niemal nie do oszacowania. Weźmy pod uwagę marnowanie wody przy uprawach wodochłonnych, takich jak nieekologiczna bawełna, dodatkową wodę zużywaną do przygotowania tkanin, toksyczne barwniki i inne niebezpieczne chemikalia w naszych T-shirtach i dżinsach, emisję CO2 związaną z transportem importowanych ubrań oraz zanieczyszczenie powietrza wynikające ze spalania tych ubrań po zakończeniu ich (bardzo krótkiego) okresu użytkowania. 

Ilekroć idziesz do sklepu spożywczego lub lokalnego centrum handlowego, wziąć torbę wielokrotnego użytku na zakupy z tobą. Środowisko będzie Ci za to wdzięczne. Zanieczyszczenie plastikowymi torbami jest jednym z coraz większych problemów ludzkości. W USA używa się ponad 100 miliardów plastikowych toreb każdego roku, średnio 300 toreb na osobę lub 1500 toreb na gospodarstwo domowe, a tylko 1% do 3% jest poddawane recyklingowi.

Dlatego w Hookd dbamy o to aby materiały stosowane przez nas były ekologiczne i pochodziły z recyklingu. 

Zarówno sam pasek do telefonu, jak i opakowanie pochodzą z materiałów ekologicznych, które zostały uzyskane od dostawców dla których dbałość o środowisko jest wartością nadrzędną. 

W Hookd robimy wszystko aby nasze produkty były trwałe, wielokrotnego użytku, mniej toksyczne, mniej zasobochłonne i bezpieczniejsze dla środowiska, przyrody i ludzi. Dodatkowo, korzystając z z naszych produktów, nie tylko pomożesz chronić planetę oraz zdrowie i dobre samopoczucie swoich bliskich, ale także przyszłość swoich dzieci.

Jeśli masz jeszcze jakiś dodatkowy pomysł jak razem moglibyśmy zadbać o środowisko to zapraszamy do kontaktu ????

Kup 3 paski zapłać za 2! KOD: 3za2 || Kup 10 pasków i zapłać za 7! KOD: 10za7
+ +